Vetėvendosja demolon veturat e EULEX-it

Shko poshtė

Super Vetėvendosja demolon veturat e EULEX-it

Mesazh nga GentleMan prej Tue Aug 25, 2009 6:13 pm


Aktivistėt e Lėvizjes “Vetėvendosje” kanė demoluar rreth 25 makina tė EULEX-it nė parkingun prapa Pallatit tė Rinisė, kurse policia ka shoqėruar nė ndalim policor 21 aktivistė tė kėsaj organizate.
Sipas “Vetėvendosjes”, “aksioni simbolik” ėshtė kryer nė orėn 11.00, kurse menjėherė pas kryerjes sė “aksionit”, siē njofton KTV, Policia ka ndėrhyrė duke arrestuar 21 aktivistė tė Vetėvendosjes, ndėrsa 2 prej tyre janė lėnduar gjatė aksionit.

Gjatė 15 minutave tė aksionit tė aktivistėve tė Vetėvendosjes, asnjė policė nuk ėshtė vėrejtur dhe aktivistėt e kėsaj lėvizjeje kanė zhvilluar lirshėm aksionin e tyre.

Siē njofton RTK, disa prej veturave tė misionit tė EULEX janė rrokullisur, disa tė tjerave u janė thyer xhamat, kurse njė pjese tė konsiderueshme u janė shfryrė gomat.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi