Thaēi: EULEX-in e kanė ftuar institucionet e Kosovės

Shko poshtė

Super Thaēi: EULEX-in e kanė ftuar institucionet e Kosovės

Mesazh nga GentleMan prej Tue Aug 25, 2009 6:17 pm


Gjatė qėndrimit nė Gjilan - ku ka marrė pjesė nė inaugurimin e fillimit tė punimeve nė kanalizimin e ri dhe rregullimin e shtratit tė lumit “Mirusha” - kryeministri Hashim Thaēi bėri njė deklaratė lidhur me dėmtimin e veturave tė EULEX-it, qė ndodhi tė martėn nė Prishtinė.
“Autoritetet evropiane janė tė ftuara nga institucionet e Republikės sė Kosovės pėr tė dhėnė mbėshtetjen e tyre me rekomandimet, kėshillat, pėr tė ndėrtuar perspektivėn evropiane tė Kosovės, perspektivė kjo e sigurt” , u shpreh kryeministri Thaēi.

Ndėrsa, nė interesimin e medias lidhur me ēėshtjen e shumėpėrfolur tė protokollit tė EULEX-it, kryeministri Thaēi ritheksoi: “Qėndrimi i institucioneve tė Republikės sė Kosovės ėshtė shumė i qartė edhe sa i pėrket ēėshtjes sė pėrfolur tė idesė sė protokollit. E kam theksuar edhe mė herėt se edhe gjashtėpikėshi dhe ēėshtja e protokollit i takojnė sė kaluarės”.

Synimi i Kosovės, i qytetarėve tė saj, si dhe politika e Kosovės, sipas kryeministrit Thaēi, ėshtė integrimi nė NATO dhe Bashkim Evropian

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi