Ende s'kanė vazhduar punimet te “Kroi i Vitakut”

Shko poshtė

Super Ende s'kanė vazhduar punimet te “Kroi i Vitakut”

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 26, 2009 11:33 am


Pas pėrleshjeve tė djeshme me gurė qė rezultuan me 7 persona tė lėnduar, sot ende nuk kanė nisur punimet pėr rindėrtimin e shtėpive tė shqiptarėve nė lagjen “Kroi i Vitakut”.
Njė grup serbėsh janė mbledhur sot afėr shtėpive tė shqiptarėve, ndėrsa Policia e Kosovės ka kėrkuar qė punėtorėt tė ofrohen nė kėtė zonė pėr tė filluar punimet. Gjithashtu vėrehet prani e madhe edhe e policisė sė EULEX-it.

Ndėrkohė, gjatė protestave tė djeshme, janė lėnduar 5 shqiptarė dhe dy serbė. Policia ka bėrė tė ditur se gjatė protestės ėshtė dėgjuar njė mjet shpėrthyes dhe ka pasur tė shtėna me armė zjarri. Protestuesit janė shpėrndarė pasi qė policia e EULEX-it ka pėrdorur gazin lotsjellės.

Presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka deklaruar se Beogradi duhet tė ketė njė rol tjetėr, e jo kėtė qė ka tash. Sipas presidentit, e ardhmja e tė dyja vendeve, ajo e integrimit ėshtė e pėrbashkėt, e jo tė vihet zjarr dhe tė rrezikohet paqja.

Policia ka thėnė se situata ėshtė qetėsuar dhe po vazhdojnė punimet pėr rindėrtimin e shtėpive. Problemet nė kėtė zonė kanė nisur nė kohėn kur ka filluar ndėrtimi i shtėpive shqiptare nė veriun e vendit, ku qė nga ajo kohė po vazhdojnė protestat e serbėve

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi