Situatė e tensionuar te Kroi i Vitakut

Shko poshtė

Super Situatė e tensionuar te Kroi i Vitakut

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 28, 2009 3:52 pm


Situata nė lagjen Kroi i Vitakut vazhdon tė jetė e tensionuar. Polica e Kosovės vazhdon tė qėndrojė midis shqiptarėve dhe serbėve, me qėllim qė tė parandalojė incidentet e mundshme. Punimet pėr ndėrtimin e shtėpive tė shqiptarėve nuk kanė filluar as sot.
Dragan Spasojeviq, drejtor pėr urbanizėm nė pjesėn veriore tė qytetit, ka thėnė se punimet pėr rindėrtimin e shtėpive te Kroi i Vitakut nuk mund tė fillojnė pa njė marrėveshje mes autoriteteve tė komunės sė veriut dhe asaj tė jugut.

Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Arbėr Beka, ka thėnė se vlerėsimi i veprimeve tė zyrtarėve tė saj nė zhvillimet e fundit nė lagjen "Kroi i Vitakut" nė veri tė Mitrovicės do tė bėhet nga Drejtoria e pėrgjithshme e Policisė sė Kosovės.

Ai ka thėnė se policia do tė ruajė zinxhirin komandues dhe ka theksuar se, "nė qoftė se vėrehen devijime tė mundshme nė zinxhirin komandues atėherė do tė merren masa" dhe rasti do t'i pėrcillet inspektoratit tė Policisė sė Kosovės

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi