Kėrkohet angazhim mė i madh pėr zbardhjen e fatit tė Ukshin Hotit

Shko poshtė

Super Kėrkohet angazhim mė i madh pėr zbardhjen e fatit tė Ukshin Hotit

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 28, 2009 3:54 pm


Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosja”, Albin Kurti, i shoqėruar nga aktivistė tė tjerė, vizitoi tė premten familjen e veprimtarit tė ēėshtjes kombėtare Ukshin Hoti, familjarėt e tė cilit tash e dhjetė vite vazhdojnė tė jetė kėmbėngulės nė kėrkesat e tyre pėr zbardhjen e fati tė tij dhe procesi tė mbyllet.
Kjo ėshtė kėrkesa qė e motra e Ukshinit vazhdon ta potencojė pandėrprerė duke nėnvizuar se shumė pak ėshtė bėrė nga institucionet e Kosovės pėr tė ditur se ē’ndodhi me vėllain e tyre.

Ndėrkaq, lideri i Lėvizjes “Vetėvendosja”, Albin Kurti, gjatė bisedės me familjarėt e patriotit Ukshin Hoti, theksoi se figura e tij ishte dhe do tė mbetet burim frymėzimi pėr tė gjithė brezat e kombit shqiptar.

Sipas tij, e gjithė elita e politikės pėrballė tij duken shumė tė vegjėl. Ai nuk ka nguruar tė hedhė edhe kritika ndaj Qeverisė sė Kosovės se nuk po i bėn presionin e duhur Serbisė, pėr tė zbardhur fatin e njė njeriu qė aq shumė bėri pėr kombin tonė.

Sipas Kurtit, Serbia ėshtė ajo e kohės sė Millosheviqit dhe ka ndryshuar vetėm para syve tė Brukselit, por jo edhe para syve tė shqiptarėve.

Gjatė kėsaj vizite nė familjen e Ukshin Hotit, lideri i Lėvizjes “Vetėvendosja” ka vizituar edhe Varrezat e dėshmorėve dhe viktimave tė luftės nė Krushė tė Madhe

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi