Lobim "masiv" nė New York

Shko poshtė

Super Lobim "masiv" nė New York

Mesazh nga GentleMan prej Mon Aug 31, 2009 9:25 am


Presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, dhe shefi i diplomacisė kosovare, Skender Hyseni, planifikojnė tė shfrytėzojė sesionin vjetor tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė, mė 23 shtator, pėr tė lobuar pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga vendet qė nuk e kanė bėrė kėtė.
Pėr kėtė qėllim, gjatė kohės qė do tė mbahet ky sesion, nė New York, nga Presidenca kanė bėrė tė ditur se Kosova ėshtė duke u pėrgatitur pėr njė lobim sa mė tė fuqishėm dhe masiv.

Zėdhėnėsi i presidentit, Xhavit Beqiri ka bėrė tė ditur pėr tė pėrditshmen “Zėri” se, gjatė kėsaj vizite presidenti Sejdiu pritet tė takohet me presidentė, kryeministra e pėrfaqėsues tė tjerė tė lartė tė vendeve qė nuk e kanė njohur ende Kosovėn e pavarur dhe tė vendeve qė mund tė ndihmojnė procesin e njohjes sė pavarėsisė sė Kosovės.

“Qėllimi kryesor ėshtė lotimi pėr njohjen e shtetit tė Kosovės, si dhe thellimi i bashkėpunimit me vendet qė tashmė e kanė njohur shtetin mė tė ri nė botė”, ka thėnė Beqiri.

Edhe kėshilltarja e ministrit tė Punėve tė Jashtme, Albana Beqiri, ka bėrė tė ditur se MPJ-ja qė mė shumė se tre muaj ka filluar hartimin e agjendės pėr takimet qė do t’i kenė si presidenti Sejdiu ashtu edhe ministri Hyseni me tė gjithė homologėt e tyre, “qoftė tė vendeve qė e kanė njohur pavarėsinė, e veēanėrisht tė vendeve qė ende nuk e kanė bėrė atė”.

Presidenti Sejdiu do tė marrė pjesė nė javėn presidenciale tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė, ndėrkaq ministri Hyseni edhe nė javėn ministrore dhe nė atė presidenciale, ka sqaruar Beqiri. Ajo po ashtu ka shpjeguar se njė pjesė e takimeve do tė jenė tė pėrbashkėta mes presidentit dhe ministrit Hyseni, dhe ka shtuar se, deri mė tani, dhjetėra vende e kanė konfirmuar takimin me dy udhėheqėsit kryesorė tė politikės sė jashtme tė Kosovės

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi