Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Shko poshtė

Super Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Mesazh nga GentleMan prej Mon Aug 31, 2009 9:26 am


Fėrkimet e fundit ndėrmjet Perėndimit dhe Kosovės rreth pranisė sė misionit tė EULEX-it, do tė mund tė eskalojnė nė njė sfidė serioze sigurie, vlerėson Agjencia amerikane pėr hulumtime strategjike Stratfor.
Tensionet nė rritje ndėrmjet qytetarėve tė Kosovės dhe Perėndimit nuk do tė bien pėrderisa EULEX-i tė qėndroj nė Kosovė, vlerėson kjo agjenci.

Agjencia amerikane pėr hulumtime strategjike Stratfor, konstaton se rritja e fundit e pakėnaqėsisė me BE-nė ‘mund tė paralajmėroj njė problem serioz nė pėrpjekjet e Perėndimit pėr tė implementuar rendin dhe ligjin nė shtetin e ri tė Ballkanit".

Pėrderisa Qeveria e Kosovės deri tani ėshtė treguar e vakėt nė "armiqėsinė" ndaj EULEX, duket se vetėm ėshtė ēėshtje kohe kur ajo do tė filloj fuqishėm tė veproj, konstaton Agjencia amerikane pėr hulumtime strategjike Stratfor.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Mesazh nga Lim-On prej Mon Aug 31, 2009 9:50 am

deri ne ate moment kur EULEX do ta leshoje Kosoven tersisht populli shqiptar nuk do te qendroj duar kryq sikur politikanet ton e ti shikojm tradhtit e tye

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Mesazh nga GentleMan prej Mon Aug 31, 2009 10:01 am

pajtohem me mendimin tend Limi, plus fajet ikemi vet sepse ne po i votojm ata te pa dishmit siq jan, thaqi, limaj, etj etj o shqipe kena njerz qe punojn per kete pune te votojm per ta,, ateher vet i kemi fajet se po na bin ne kete kriz..

mendoj pa pas nje zgjedhje te parlamentarve ton per votimin e njerzve te zgjedhin nje parlamentar te vetedishem jo perveti po per bashkqyteteart e kosoves tashti jemi shtet!

fajet jan tonat! plus na kan ne dur tjeret kur nuk dim me punu vet !
mendimi im !

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Mesazh nga Lim-On prej Mon Aug 31, 2009 10:20 am

Te gjithe deputet e kan miratuar pakon e Ahtisarit po vetem tash pe shohin demin qe e ka kjo pakoo por kjo nuk eshte gje sepse do te ket edhe demtime te tjera per Kosoven
ee tani prap kerkojn qe ne ti votojm tradhtaret e Kombit Shqiptar
Mallkuar Qofshin !!

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Fėrkimet mes EULEX dhe Kosovės mund tė tensionojnė situatėn

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi