Thaēi: Kosova ruan autoritetin vendimmarrės

Shko poshtė

Super Thaēi: Kosova ruan autoritetin vendimmarrės

Mesazh nga GentleMan prej Tue Sep 01, 2009 5:15 pm


Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi duke folur sot pėr
raportin e pėrfaqėsuesi special tė Bashkimit Evropian nė Kosovė, Pieter
Feith, ka thėnė se bashkėpunimi me institucionet ndėrkombėtare ėshtė
bashkėpunim institucional nė shėrbim tė qytetarėve tė Kosovės.
Por
ai ka theksuar se gjithmonė respektohen rekomandimet dhe kėshillat e
kėtyre institucioneve ndėrkombėtare, por duke ruajtur gjithmonė
autoritetin vendimmarrės tė institucioneve tė Kosovės.

"Natyrisht se zotėri Feith ka pėrgjegjėsinė e vet pėr tė prezantuar
opinionet pėr zhvillimet nė Kosovė. Bashkėpunimi i Qeverisė sė
Republikės sė Kosovės me ICO-nė, EULEX-in, tė cilat kanė qenė tė ftuar
dhe tė mirėpritura nė Kosovė, ėshtė bashkėpunim i nivelit institucional
nė shėrbim tė qytetarėve tė Kosovės, duke respektuar kėshillat dhe
rekomandimet. Por duke ruajtur gjithmonė autoritetin vendimmarrės tė
institucioneve legjitime tė Republikės sė Kosovės", ka theksuar
kryeministri Thaēi.

Thaēi ka shtuar se sė bashku me kryeministrin e Shqipėrisė, Sali
Berisha janė tė fokusuar pėr anėtarėsimin e Kosovės nė NATO dhe nė
Bashkimin Evropian, por njėkohėsisht edhe tė Shqipėrisė nė BE.

"Vlerat kombėtare tė cilat i kemi janė vlera unifikuese, janė vlera qė
duhet t’i avancojmė dhe sė bashku me Berishėn dhe tė tjerėt qė kjo tė
ndodhė. Por para se gjithash edhe kryeministri i Kosovės edhe
kryeministri i Shqipėrisė janė tė fokusuar pėr integrimin e Kosovės
edhe nė NATO edhe nė Bashkim Evropian edhe tė Shqipėrisė, por edhe tė
Kosovės, por edhe pėr paqen dhe stabilitetin, bashkėpunimin dhe tė
perspektivės evropiane tė rajonit", ka thėnė ai

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Thaēi: Kosova ruan autoritetin vendimmarrės

Mesazh nga Lim-On prej Tue Sep 01, 2009 5:28 pm

institucionet nderkombetare mund te marrin vendime per Kosoven sipas qefit te tyre dhe pa i pyetyr fare palaqot tona ndersaa qeveria e Kosoven nuk merr asnje vendim pa pelqimin e bashkesis nderkombetare

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi