Prishtinės i shtohet edhe njė shkollė

Shko poshtė

Super Prishtinės i shtohet edhe njė shkollė

Mesazh nga GentleMan prej Wed Sep 02, 2009 8:23 pm


Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, sė bashku me kryetarin e komunės sė Prishtinės, Isa Mustafa, pėruruan tė mėrkurėn objektin e ri shkollor nė lagjen e Vreshtave nė Prishtinė, njė objekt qė zgjidh problemin e mungesės sė shkollės nė kėtė lagje dhe ofron kushte shumė tė mira pėr zhvillimin e procesit mėsimor.

Presidenti Sejdiu, pasi e pėrgėzoi Komunėn e Prishtinės dhe kryetarin Mustafa pėr investimin e bėrė, shprehu bindjen e tij se kushtet e ofruara nė kėtė shkollė, qė pėrfshin hapėsirėn prej 800 metra katrorė, mundėsitė e tjera tė zhvillimeve me kabinetet e veēanta pėr secilėn disiplinė mėsimore si dhe me njė sallė tė bukur pėr sportet, do tė jenė njė mundėsi e mirė pėr nxėnėsit e kėsaj pjese tė zėnė dijen e tyre, nė njė shkollė tė standardeve mė tė mira bashkėkohėse.

Mustafa ndėrkaq bėri tė ditur se vlera e objektit ėshtė 2.3 milionė euro, mjete kėto tė siguruara nga burimet vetjake tė Komunės sė Prishtinės.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Prishtinės i shtohet edhe njė shkollė

Mesazh nga Nora prej Wed Sep 02, 2009 9:04 pm

kto vyn per kosoven e jo te ndertojn gjera qe nuk duhen te behen apo te ndertohen ato te pa nevojat skur jan shum e shum gjera..

shkollat na vyn gjithmon..

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi