AAK: Institucionet tė trajtojnė seriozisht kėrkesat e nėnave greviste

Shko poshtė

Super AAK: Institucionet tė trajtojnė seriozisht kėrkesat e nėnave greviste

Mesazh nga GentleMan prej Wed Sep 02, 2009 8:26 pm


Edhe tė mėrkurėn, njė delegacion i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės nė pėrbėrje tė sė cilit ishin Donika Kadaj Bujupi, kryetare e AGK-sė dhe Fatmire Mulhaxha Kollēaku, mjeke, anėtare e kryesisė sė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, vizituan serish nėnat e Kosovės “Thirrjet e Nenave”, tė cilat vazhdojnė grevėn, me kėrkesė pėr identifikimin e mbetjeve mortore, respektivisht 405 kufomave, si dhe zbardhjen e fatit tė mė tė dashurve tė tyre, tė cilėt edhe me tutje vazhdojnė tė jenė tė zhdukur.

“Njė kėrkesė e tillė assesi nuk guxon te neglizhohet pėr mė tepėr qė ēdo justifikim humbet para faktit qė kėrkesa vazhdon tė pėrsėritet vite me radhė, sidomos tani kur Kosova ėshtė shtet sovran dhe i pavarur”, thuhet nė reagimin e AAK-sė.

Gjithashtu AAK shpreh shqetėsim pėr gjendjen shėndetėsore tė nėnave e cila ėshtė duke u pėrkeqėsuar.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi