Prishtina ka tė drejtė tė jetė e shqetėsuar

Shko poshtė

Super Prishtina ka tė drejtė tė jetė e shqetėsuar

Mesazh nga GentleMan prej Thu Sep 03, 2009 9:47 am


Institucionet e Kosovės kanė tė drejtė tė jenė tė shqetėsuara pėr aranzhimet e BE-sė me Beogradin, ka vlerėsuar Daniel Serwer, nga Instituti amerikan pėr paqe me seli nė Washington. Sipas tij, pasi ka shpallur pavarėsinė, Kosova duhet tė mėsojė tė sillet si e pavarur.

I pyetur nėse ėshtė i drejtė kundėrshtimi qė e bėjnė institucionet e Kosovės pėrpjekjes sė EULEX-it pėr tė nėnshkruar protokollin e bashkėpunimit me Serbinė, Serwer ka thėnė se, ato duhet tė shikojnė nė ēdo aranzhim tė kėtij lloji me qėndrimin pėr mbrojtjen e asaj, qė ato e shohin si sovranitet tė tyre, ashtu sikur qė Beogradi e shikon ēdo aranzhim tė kėtij lloji, nė pėrpjekje pėr ta mbrojtur pretendimin e tij nė sovranitet.

I pyetur tė shpjegojė njė lėvizje tė kėtillė tė EULEX-it, Serwer ka thėnė se, Bashkimi Evropian nuk ėshtė unik nė njohjen e Kosovės. “Pėr aq kohė sa BE-ja nuk ėshtė unike nė njohjen e sovranitetit dhe pavarėsisė sė Kosovės, duhet tė pritni qė do tė sillet nė atė mėnyrė, e cila ndoshta autoriteteve nė Prishtinė nuk do t’u pėlqejė”, ka thėnė ai

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi