Sėrish tensione nė Mitrovicė

Shko poshtė

Super Sėrish tensione nė Mitrovicė

Mesazh nga GentleMan prej Thu Sep 03, 2009 9:50 am


Nė Mitrovicė situata vazhdon tė jetė e tensionuar. Policia e Kosovės njofton se dy incidente, pėrleshje dhe shpėrthime, janė regjistruar gjatė natės sė mbrėmshme nė lagjen “Kodra e Minatorėve”, nė veri tė Mitrovicės.

Nė njė njoftim pėr media, policia thotė se incidenti i parė i pėrleshjes mes dy grupeve tė personave, shqiptarė dhe serbė ka ndodhur rreth orės 19 dhe besohet se ėshtė nxitur nga grupi serb qė ka hedhur gurė nė drejtim tė shtėpive shqiptare, dhe si kundėrpėrgjigje, grupi shqiptar ka hedhur gurė nė drejtim tė grupit serb.

Po nė kėtė lagje, sipas policisė rreth orės 22, janė regjistruar dy shpėrthime tė fuqishme. Policia dhe KFOR-i nuk kanė arritur qė tė pėrcaktojnė as vendin e as mjetin e shpėrthimit, mirėpo policia ka nisur hetimet dhe beson se shpėrthimet janė tė motivuara pas dy incidenteve tė pėrleshjeve nė mes tė rinjve shqiptarė dhe serbė tė kėsaj lagje nė dy ditėt e kaluara.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi