Sulmit n shtpin e kryeministrit Thai - dyshime pr tentim vrasje

Shko posht

Super Sulmit n shtpin e kryeministrit Thai - dyshime pr tentim vrasje

Mesazh nga GentleMan prej Fri Sep 04, 2009 3:36 pm


N Gjykatn e Qarkut n Prishtin u mbajt seanca ndaj t pandehurit Fazli Sejdiu, i ngarkuar pr tentim vrasjeje ndaj familjes s kryeministrit, Hashim Thai n qershor t vitit 2008. S bashku me t gjat ksaj seance jan paraqitur edhe t pandehurit Alban e Kushtrim Geci dhe Orgest Prelvukaj.

Prokuroria Publike e Qarkut ka grumbulluar t gjitha provat n lidhje me Fazli Sejdiun. Avokatt mbrojts ndrkaq kan shprehur besimin se seanca konfirmuese nuk do t mbahet, pasi sipas tyre, nuk ka prova baz pr at ka akuzohen t pandehurit.

Gjat seancs pr konfirmim t aktakuzs, prokurori publik i Qarkut Osman Mehmeti ka ngarkuar Fazli Sejdiun me veprat penale vrasje e rnd n tentativ dhe armmbajtje pa leje.

Shefqet Bytyqi, avokat mbrojts i t pandehurit Fazli Sejdiu, pas prfundimit t seancs tha q shpreson se aktakuza e prokuroris nuk do t konfirmohet nga gjyqtari i procedurs paraprake, pasi q, sipas tij, nuk ekzistojn faktet dhe provat se klienti i tij ka kryer veprat penale, q i jan vn n barr.

Ndaj tre t pandehurve t tjer Alban e Kushtrim Geci dhe Orgest Prelvukaj, prokurori ka propozuar q akuza t ndrtohet mbi veprat penale moslajmrim i kryerjes s veprs penale neni 304 dhe dhnia e ndihms pas kryerjes s veprs penale neni 305.

Aktakuza ndaj Fazli Sejdiut dhe tre t pandehurve t tjer, Alban e Kushtrim Geci dhe Orgest Prelvukaj pritet t konfirmohet ose t hidhet posht gjat ksaj jave nga gjyqtari i procedurs paraprake

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi