Mbi 20 t vdekur n Ohr, Janakievski jep dorheqje

Shko posht

Super Mbi 20 t vdekur n Ohr, Janakievski jep dorheqje

Mesazh nga GentleMan prej Sat Sep 05, 2009 3:01 pm


Mbi 20 vet kan vdekur pasi nj anije sht fundosur n
Liqenin e Ohrit n Maqedoni. Ekipet e polumbarve po vazhdojn
operacionin e shptimit dhe t nxjerrjes s viktimave, ndrkaq Qeveria
e Maqedonis dhe presidenti Gjorgje Ivanov kan shprehur keqardhje pr
kt tragjedi t rnd.
Ndrkoh, pr shkak t tragjedis,
mediet n Maqedoni kan raportuar se ministri i Transportit Mile
Janakievski ka dhn dorheqje pr arsye morale.

Anija Ilinden u fundos 200 metra larg bregut n liqen, n pjesn
maqedonase, ndrsa raportohet se n momentin e fundosjes n t kan
qen mbi 50 tursit bullgar.

Njoftimet nga vendngjarja thon se ka pasur nj shprthim t madh dhe anija u mbyt me shpejtsi.

Ndrkohe dita e nesrme sht shpallur dit zie n Bullgari dhe
Maqedoni. Kryeministri bullgar Borisov ka pasur nj bised telefonike
me homologun e tij maqedonas, Gruevski ku sht informuar pr ngjarjen,
ndrkoh q ka nisur drejt Maqedonis dhe helikopter pr t
transportuar t mbijetuarit.

Agjencia bullgare Sofia News Agency citon ministrin e Brendshm
bullgar, Cvetanov i cili bn t ditur se jan identifikuar 6 nga
viktimat e tragjedis s Ohrit. Agjencia thot se anija "Ilinden"
kishte kapacitet transporti pr 43 persona, ndrkoh q n anije sipas
ksaj agjencie, ishin 53 sish.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi