Prishtinė-Beograd, betejė e ashpėr nė OKB

Shko poshtė

Super Prishtinė-Beograd, betejė e ashpėr nė OKB

Mesazh nga GentleMan prej Sat Sep 12, 2009 2:06 pm

Nė prag tė mbledhjes sė radhės tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė - ku do tė diskutohet edhe pėr Kosovėn - shefi i diplomacisė serbe, Vuk Jeremiq, ka paralajmėruar se atje do tė zhvillohet, “njė betejė e madhe diplomatike mes Beogradit dhe Prishtinės”.

"Nė bazė tė informatave qė i marrin, Prishtina nė kohėn e fundit e ka forcuar dukshėm tempin e lobimit dhe po shfaqet jashtėzakonisht agresive. Asambleja e Pėrgjithshme do tė duhej tė ishte kurorėzimi i pėrpjekjeve tė tyre tė muajve tė fundit, pėr tė bindur njė numėr tė konsiderueshėm shtetesh qė nuk e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės, tė bėjnė njė gjė tė tillė”, ka thėnė Jeremiq, duke shtuar se, ‘as Serbia nuk ėshtė duke ndenjur duarkryq”.

“Pėrkundrazi. Ēdo ditė kemi me dhjetėra biseda me nivelet e ndryshme botėrore dhe kemi njė strategji tė definuar qartė pėr t’i ndalur pėrpjekjet e Prishtinės”, ka thėnė Jeremiq, njoftojnė mediat serbe.

Sidoqoftė, ai ka thėnė se nuk do tė jetė lehtė, pasi qė Prishtina ka mbėshtetjen e disa shteteve mė me ndikim nė botė. “Megjithatė, ne jemi dėshmuar goxha shumė nė kėtė betejė dhe, unė jam njė optimist i matur para Asamblesė sė Pėrgjithshme”, ka shtuar ai.

Sesioni vjetor Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Organizatės sė Kombeve tė Bashkuara do t’i fillojė punimet mė 20 shtator.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi