Protestohet tė hėnėn, jo tė mėrkurėn

Shko poshtė

Super Protestohet tė hėnėn, jo tė mėrkurėn

Mesazh nga GentleMan prej Sat Sep 12, 2009 2:07 pm

Nėnshkrimi “i shpejtė” i protokollit mes EULEX-it dhe Serbisė,
ka ndryshuar edhe kohėn e mbajtjes sė protestės kundėr kėsaj
marrėveshjeje, e cila organizohet nga mbi 20 organizata joqeveritare tė
vendit.
Organizatorėt kanė bėrė tė ditur se protesta do tė
organizohet tė hėnėn para Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė
Kosovės, nė orėn 12:00, dhe jo tė mėrkurėn siē kishin paralajmėruar mė
herėt.

Lideri i Lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti edhe njė herė ka akuzuar
drejtuesit e vendit pėr nėnshkrimin e kėsaj marrėveshjeje.

Ai ka thėnė se fajtorė kryesorė pėr nėnshkrimin e protokollit nė mes tė
EULEX-it dhe Serbisė janė krerėt e institucioneve shtetėrore tė vendit,
ngase sipas tij, ata nuk punojnė pėr Kosovėn dhe popullin e saj, por
pėr interesa tė veta.

Kurti u bėri thirrje qytetarėve qė tė dalin nė numėr sa mė tė madh pėr tė kundėrshtuar marrėveshjen qė e dėmton Kosovėn.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi