Thaēi: Nuk jemi palė e protokollit

Shko poshtė

Super Thaēi: Nuk jemi palė e protokollit

Mesazh nga GentleMan prej Sun Sep 13, 2009 10:08 am

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ka ripėrsėritur qėndrimin e institucioneve tė vendit karshi protokollit tanimė tė nėnshkruar nė mes tė EULEX-it dhe Serbisė, duke thėnė se Prishtina nuk ėshtė palė e asnjė aranzhmani teknik, por do tė jetė e pa kompromis nė luftėn kundėr dukurive negative, korrupsionit, krimit tė organizuar dhe pėr vėnien e ligjshmėrisė nė tėrė territorin e Kosovės dhe ri-funksionalizimin e pikave doganore nė veri.
Ai kėto komente i bėri sot gjatė njė vizite nė Gjilan, me ē'rast ka thėnė se institucionet e vendit e kanė pėrkrahjen e plotė tė SHBA-ve dhe tė Bashkimit Evropian. “Dua tė theksoj se Kosova ka rekord sa i pėrket periudhave tė shpalljes sė pavarėsisė dhe pranimit tė udhėrrėfyesit evropian pėr tė ardhmen e Kosovės si shtet qė do tė jetė nė tė ardhmen edhe pjesė e NATO-s dhe e Bashkimit Evropian” ka thėnė Thaēi.

Edhe zėdhėnėsi i Presidentit tė Kosovės, Xhavit Beqiri ka komentuar nėnshkrimin e marrėveshjes nė mes tė EULEX-it dhe Serbisė – duke thėnė se, institucionet e Kosovės kanė qenė transparente lidhur me ēėshtjen e protokollit EULEKS-Serbi.

Sipas Beqirit, presidenti dhe kryeministri e kanė kundėrshtuar dokumentin dhe e kanė mbajtur kėtė qėndrim. “Por, kundėrshtimi i protokollit nė asnjė mėnyrė nuk do ta zbehė pėrkushtimin e institucioneve tė Kosovės pėr ta luftuar krimin e organizuar”, tha Beqiri

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi