Nė Kosovė po ndodhin ndryshimet pozitive

Shko poshtė

Super Nė Kosovė po ndodhin ndryshimet pozitive

Mesazh nga GentleMan prej Sun Sep 13, 2009 5:25 pm

Kryeministri Hashim Thaēi gjatė njė vizite nė komunėn e
Kaēanikut, tė dielėn, ka thėnė se, “Kosova e ka pėrkrahjen si kurrė
ndonjėherė mė parė tė Washingtonit dhe Bashkimit Evropian. Ai ka
lavdėruar qeverisjen e tij, duke thėnė se falė kėsaj qeverisjeje,
autoritetet e BE-sė pranojnė “nė kuptimin e mirėfilltė tė fjalės”
progresin nė Kosovė.
“Tash do tė punojmė fuqishėm nė
implementimin e udhėrrėfyesit evropian pėr integrime euro-atlantike. E
kemi pėrkrahje si kurrė ndonjėherė mė parė tė Ėashingtonit dhe
Bashkimit Evropian. Do tė jemi tė pakompromis nė luftimin e dukurive
negative korrupsionit dhe krimit tė organizuar si dhe sundimin e ligjit
nė Republikės e Kosovės. Gjithashtu, nė rifunksionalizimin e pikave
doganore nė veri tė Mitrovicės. Edhe atje ndryshimet pozitive po
ndodhin”, ka thėnė Thaēi, gjatė pjesėmarrjes nė ceremoninė e pėrurimit
tė rrugės sė re Bob – Doganaj tė komunės sė Kaēanikut.

Udhėrrėfyesin Evropian, tha kryeministri, do ta pranojmė nė vjeshtė.
Dhe, kjo sipas tij, ėshtė njė ndryshim epokal qė po ndodhė pėr Kosovėn.
“Kosova ėshtė vend rekord qė vetėm pėr njė vjet e gjysmė tė pavarėsisė
ka arritur qė me qeverisjen e mirė tė ketė mirėkuptimin nga autoritet e
BE-sė, nga autoritetet e Brukselit qė tė pranojnė nė kuptimin e
mirėfilltė tė fjalės progresin nė Kosovė. Ky udhėrrėfyes ėshtė meritė e
institucioneve tė Republikės sė Kosovės, ėshtė meritė e orientimit
properėndimor tė qytetarėve tė Kosovės”, tha ai

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi