Tė mėrkurėn fillon Polifesti

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Tė mėrkurėn fillon Polifesti

Mesazh nga GentleMan prej Wed Sep 16, 2009 5:08 am

Me 16, 19 dhe 20 shtator nė sallėn "1 Tetori" nė Prishtinė, do
tė mbahet pėr tė nėntėn herė me radhė, festivalin i kėngės "Polifest
2009".
Ky festival, i cili organizohet tradicionalisht nga
RTV21 dhe "Polifonia", do tė zhvillohet nė tri net: natėn e fėmijėve,
natėn e kėngės popullore dhe natėn e kėngės zbavitėse.

Nata e parė e festivalit do tė jetė nata e fėmijėve, e cila sivjet,
krahasuar me edicionet e kaluara, do tė ketė disa ndryshime.

Ndėrkaq, dy netėt tjera tė festivalit, nata e kėngės popullore dhe zbavitėse, nuk do tė ndryshojnė shumė nė koncept.

Sipas drejtorit artistik Naim Krasniqi, edhe sivjet "Polifesti",
sikurse viteve tė kaluara, do tė sjellė kėngėtarė tė rinj qė premtojnė
nė tė ardhmen.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi