Sejdiu e Tadiq nė New York

Shko poshtė

Super Sejdiu e Tadiq nė New York

Mesazh nga GentleMan prej Mon Sep 21, 2009 10:34 pm

Njė delegacion i Kosovės, i prirė nga presidenti Fatmir Sejdiu,
ka udhėtuar pėr nė New York, pėr tė marrė pjesė nė, siē thuhet,
margjinat e mbledhjes sė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė.
Ministri
i Jashtėm i Kosovės, Skėnder Hyseni, tha se delegacioni do tė zhvillojė
njė numėr takimesh me pėrfaqėsues tė lartė tė shteteve qė nuk e kanė
njohur ende pavarėsinė e Kosovės dhe siguroi se do tė bėhen pėrpjekje
pėr tė shtuar numrin e njohjeve, qė deri tani ka arritur nė 62.

Delegacioni nuk do tė marrė pjesė nė mbledhjen e Asamblesė, meqė Kosova ende nuk ėshtė anėtare e OKB-sė.

Ndėrkohė, autoritetet nė Beograd kanė shfaqur bindjen e tyre se Serbia
nė Asamblenė e Pėrgjithshme do tė arrijė qė tė fitojė, siē thonė, edhe
njė betejė pėr ruajtjen e tėrėsisė tokėsore tė saj.

Zyrtarė serbė thonė se presidenti, Boris Tadiq, i cili po ashtu ndodhet
nė New York, do tė ofrojė argumente nė Asamble qė janė tė bazuara nė tė
drejtėn ndėrkombėtare.

Tadiq ka deklaruar se njė zgjidhje mbi bazėn e kompromisit duhet tė
gjendet pėr Kosovėn, pėrmes, siē ka thėnė ai, negociatave tė reja tė
cilat do tė mundėsohen, ėshtė shprehur ai, pas vendimit tė Gjykatės
Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi