Kosovarėt mund tė pajisen me pasaporta biometrike serbe

Shko poshtė

Super Kosovarėt mund tė pajisen me pasaporta biometrike serbe

Mesazh nga GentleMan prej Mon Sep 21, 2009 10:38 pm

Qytetarėt e Kosovės do tė mund tė aplikojnė pėr pasaportat e
reja biometrike serbe sikurse qytetarėt e tjerė, por kėtė duhet ta
bėjnė vetėm nė Beograd, ka njoftuar Ministria serbe pėr Kosovėn.
Sekretari
shtetėror i kėsaj ministrie, Oliver Ivanoviq, ka thėnė se kushtet janė
tė ngjashme sikurse mė parė, por pasaportat pėr qytetarėt nga Kosova do
tė lėshohen ekskluzivisht vetėm nė Beograd.

“Ēdo kush qė jeton nė Kosovė, dhe qė nuk ka aplikuar ende pėr
dokumentet e reja serbe, mund ta bėjė kėtė vetėm nė Beograd dhe
procedura ėshtė e njėjtė pėr tė gjithė”, ka thėnė Ivanoviq.

I pyetur nėse kjo nėnkupton qė qytetarėt nga Kosova mund tė udhėtojnė
pa viza qė nga janari i vitit tė ardhshėm, ai ka thėnė se kjo i bie qė
ata mund tė marrin vetėm pasaporta biometrike, pa saktėsuar nėse mund
tė pėrfitojnė nga lehtėsitė e ofruara tė BE-sė.

Komisioni Evropian i kishte ndaluar mė parė Serbisė tė lėshojė
pasaporta biometrike pėr qytetarėt e Kosovės, qofshin ata serbė apo
shqiptarė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi