Tadiq n OKB: Nuk heqim dor nga Kosova

Shko posht

Super Tadiq n OKB: Nuk heqim dor nga Kosova

Mesazh nga GentleMan prej Tue Sep 22, 2009 11:50 am

Kryetari i Serbis, Boris Tadiq, ka deklaruar se Serbia kurr
nuk do t heq dor nga mbrojtja e sovranitetit dhe trsis
territoriale, por edhe se kurr nuk do t rrezikoj jetn e njerzve.
Ai kryeson delegacionin e ktij vendi n mbledhjen e 64-t t Asambles s Prgjithshme t Kombeve t Bashkuara n Nju-Jork.

Ne zhvillojm politik paqsore dhe mbrojm Kosovn me mjete
diplomatike dhe politike. Serbia vazhdon t zhvilloj politikn e
paqes, marrveshjeve dhe integrimeve n Bashkimin Evropian, por nuk heq
dor nga mbrojtja e sovranitetit, trsis territoriale dhe
identitetit, ka deklaruar Tadiq.

Tadiq do ti drejtohet Kuvendit t prgjithshm t Kombeve t Bashkuara t premten.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi