SHBA-tė konfirmojnė pėrkushtimin pėr Kosovėn

Shko poshtė

Super SHBA-tė konfirmojnė pėrkushtimin pėr Kosovėn

Mesazh nga Nora prej Fri Sep 25, 2009 11:33 am

Presidenti Fatmir Sejdiu u takua me zv/ndėsndihmės-sekretarin
amerikan tė Shtetit Stuart E. Jones, tė cilin e njoftoi pėr zhvillimet
e pėrgjithshme nė Republikėn e Kosovės, me theks tė veēantė pėr sfidat
me tė cilat po ballafaqohet shteti ynė.
Ai gjithashtu e
njoftoi Jones pėr ēėshtje tė tjera siē janė lobimi i Kosovės pėr njohje
shtesė, progresi nė fushėn e decentralizimit, procesi i ndėrtimit tė
kapaciteteve diplomatike tė Kosovės, etj.

Gjithashtu – siē bėhet e ditur nė njė komunikatė tė Presidencės
kosovare - Sejdiu kėrkoi qė SHBA-tė ta vazhdojnė mbėshtetjen e tyre
jetike qė po i ofrojnė Kosovės si nė sigurimin e njohjeve tė
pavarėsisė, ashtu edhe nė zhvillimin ekonomik dhe integrimet
euroatlantike.

Jones ndėrkaq, siē thuhet nė komunikatė, e siguroi presidentin Sejdiu
pėr punėn e palodhshme qė SHBA po bėn pėr tė mirė tė Kosovės nė tė
gjitha sferat

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi