Mbi 10.000 serbė marrin letėrnjoftimet e Kosovės

Shko poshtė

Super Mbi 10.000 serbė marrin letėrnjoftimet e Kosovės

Mesazh nga Nora prej Fri Sep 25, 2009 11:35 am

Ministria e Punėve tė Brendshme ka bėrė tė ditur se, suksesi i
implementimit tė aktiviteteve pėr pajisjen e tė gjithė qytetarėve tė
Republikės sė Kosovės me dokumente tė identifikimit vazhdon.
Falė
angazhimit tė vazhdueshėm tė MPB-sė pėr pėrmirėsimin e shėrbimeve ndaj
qytetarėve, MPB-ja ka ofruar edhe shėrbimin me orar tė zgjatur qė
pėrfshin edhe punėn gjatė ditėve tė shtunė.

“Ministria e Punėve tė Brendshme posaēėrisht ka ndėrmarrė veprime
specifike pėr tė inkurajuar edhe pjesėtaret e tė gjitha komuniteteve qė
tė pajisen me dokumente identifikimi. Vlen tė theksohet se ka njė
regjistrim shumė tė madh tė tė gjitha komuniteteve dhe pajisje tė tyre
me letėrnjoftime”, thuhet nė njė komunikatė tė kėsaj ministrie.

Sipas kėsaj komunikate, bėhet e ditur se, posaēėrisht ėshtė vėrejtur
njė rritje nė numrin e regjistrimit nga komuniteti serb dhe si rezultat
deri mė tash janė pajisur mė shumė se 10.500 shtetas me letėrnjoftime
tė Republikės sė Kosovės.

“Gjithashtu ėshtė e njė rėndėsie tė veēantė se MPB-ja nė mėnyre qė tė
ofrojė shėrbime sa mė tė mira dhe profesionale pėr qytetarėt ka hapur
Qendrat e Regjistrimit Civil nė tė gjitha komunat e Republikės sė
Kosovės dhe ėshtė duke bėrė pėrgatitje edhe pėr hapjen e Qendrave tė
reja nė pėrputhje me procesin e decentralizimit”, thuhet nė njoftim.

Ministria e Punėve tė Brendshme dėshiron tė shfrytėzojė prapė rastin
dhe fton qytetaret e Republikės sė Kosovės tė aplikojnė dhe tė pajisen
me dokumente identifikimi dhe tė votojnė me kėto dokumente nė zgjedhjet
lokale qe po afrohen.

Gjithashtu, bėhet e ditur se, qendrat e regjistrimit civil ende punojnė
me orar tė zgjatur prej orės 08:00-19:00 prej tė hėnės deri tė premten
dhe tė shtunave prej orės 08:00 – 16:00. Ministria e Punėve tė
Brendshme gjithashtu zotohet se do tė vazhdojė tė pėrmirėsoje punėn nė
pėrmirėsimin e shėrbimeve ndaj qytetareve

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi