Njė shqiptar i Kosovės akuzohet pėr terrorizėm nė SHBA

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Njė shqiptar i Kosovės akuzohet pėr terrorizėm nė SHBA

Mesazh nga Nora prej Fri Sep 25, 2009 11:36 am

Njė shqiptar nga New Yorku ėshtė akuzuar nėn dyshimin se ka
kėrkuar tė trajnohet nga militantėt islamikė pėr tė luftuar trupat
amerikane nė Irak dhe Afganistan, kanė bėrė tė ditur autoritetet.
FBI
ka thėnė se Betim Kaziu, qytetar amerikan dhe banor i New Yorkut ka
kėrkuar, qė tė sigurojė armė dhe tė luftojė trupat amerikane jashtė
vendit.

Kaziu ka udhėtuar nė Kajro nė muajin shkurt, ka thėnė FBI dhe mė vonė
nė Kosovė, ku ėshtė arrestuar nga autoritetet kosovare nė muajin gusht.


“Ky rast ėshtė njė shembulli pėrpjekjeve tė suksesshme ndėrkombėtare
pėr tė hetuar dhe zėnė ata, qė do tė angazhoheshin nė akte terroriste
dhe pėr tė penguar komplotet e tyre”, ka thėnė prokurori amerikan
Benton Kampbell

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi