Krasniqi nė Finlandė, Komisionit pėr Integrime nė Strasburg

Shko poshtė

Super Krasniqi nė Finlandė, Komisionit pėr Integrime nė Strasburg

Mesazh nga GentleMan prej Fri Sep 25, 2009 2:57 pmKryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Jakup Krasniqi,
do tė vizitojė Republikėn e Finlandės me ftesė tė kryetarit tė
Parlamentit tė Finlandės, Sauli Niinistö.
Gjatė realizimit
tė kėsaj vizite zyrtare (nga 28 shtatori deri mė 2 tetor 2009)
kryeparlamentari Krasniqi do ketė takime me kryetarin e Parlamentit
finlandez, Sauli Niinistö, me kryeministrin Matti Vanhanen, si dhe me
ish-presidentin e Finlandės, Martti Ahtisaari, thuhet nė njė komunikatė
tė Kuvendit.

Kryetarin e Kuvendit tė Kosovės gjatė vizitės nė Finlandė do ta
shoqėrojnė anėtarėt e Kryesisė, Xhavit Haliti dhe Ibrahim Gashi.

Anėtarėt e Komisionit pėr Integrime Evropiane udhėtojė nė Strasburg

Ndėrkaq, me ftesė tė Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Evropės, tė
dielėn, Komisioni pėr Integrime Evropiane do tė udhėtojė nė Strasburg.

Delegacioni katėranėtarėsh i Komisionit, nė pėrbėrje tė tė cilit janė
Bujar Bukoshi, Edita Tahiri dhe Branislav Gėrbiq, kryesohet nga
kryetarja e Komisionit, Zylfie Hundozi.

Parlamentarėt e Kosovės do tė marrin pjesė nė debatin e organizuar nga
Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Evropės pėr tė arriturat e
Kosovės nė procesin e decentralizimit. Ata do tė raportojnė pėr
situatėn e komuniteteve nė Kosovė pjesėmarrjen e tyre nė jetėn
politike, pėr procesin e kthimit, zgjedhjet e ardhshme lokale dhe rolin
e EULEX-it nė Kosovė.

Delegacioni parlamentar i Kosovės do tė ketė takime edhe me Komisionin
pėr tė Drejtat e Njeriut, me drejtorin pėr kėshillim dhe bashkėpunim
politik, si dhe me pėrfaqėsuesit e Gjykatės Evropiane pėr tė Drejtat e
Njeriut

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi