Kosovės t’i jepet perspektivė evropiane

Shko poshtė

Super Kosovės t’i jepet perspektivė evropiane

Mesazh nga GentleMan prej Sun Sep 27, 2009 1:37 pm

Duke folur pėr procesin e liberalizimit tė vizave pėr
Shqipėrinė dhe Bosnjėn, pėrfaqėsuesja e Presidencės suedeze tė BE-sė,
Anna Craenen, ka dhėnė njė mesazh se nė tė ardhmen edhe qytetarėt
kosovarė duhet tė lėvizin lirshėm.
Presidenca evropiane,
ngjashėm si edhe Parlamenti evropian, vlerėson se kosovarėve duhet t’u
jepet mesazh i qartė pėr lėvizjen e lirė nė tė ardhmen, megjithėse
Bashkimi Evropian nuk ka ende nė fuqi ndonjė marrėveshje pėr lehtėsimin
e vizave pėr Kosovėn.

“Ėshtė e rėndėsishme qė edhe Kosovės t’i jepet njė perspektive
evropiane pėr lėvizje tė lirė nė tė ardhmen”, ėshtė shprehur Creanen,
duke theksuar se vizat pėr Shqipėrinė dhe Bosnjėn do tė liberalizohen
atėherė kur kėto dy vende do t’i plotėsojnė kushtet e kėrkuara nga to.

Ndėrkohė, deputeti i Parlamentit Evropian, Jelko Kacin, ka deklaruar se
ky institucion ėshtė duke kėrkuar rrugė pėr fillimin e liberalizimit tė
vizave pėr Kosovėn.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi