AAK-ja akuzon Thaēin pėr ndėrhyrje ndaj mediave

Shko poshtė

Super AAK-ja akuzon Thaēin pėr ndėrhyrje ndaj mediave

Mesazh nga GentleMan prej Mon Sep 28, 2009 5:04 pm

Partia opozitare, Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės, akuzoi sot
kryeministrin Hashim Thaēi, pėr ndėrhyrje nė media dhe pėr kufizim tė
fjalės sė lirė.
Nė emėr tė AAK-sė, akuzat i adresoi Donika
Kada-Bujupi, deputete nė Kuvendin e Kosovės. Nė njė konferencė pėr
media, ajo tha se nė tre muajt e fundit, kanė arritur njė mori
reagimesh nga personalitete tė shquara nė adresė tė Qeverisė pas
kėrcėnimeve qė i bėhen gazetarėve tė Kosovės. “... brenda tre muajve,
pėr shkeljen e kėsaj tė drejte fundamentale nė Kosovė, shqetėsime nė
adresė tė Qeverisė kanė ngritur edhe mbi 55 organizata vendore dhe
ndėrkombėtare”, tha Kada-Bujupi, duke pėrmendur Amnesty International,
Freedom of House, Reporteret pa Kufij.

Ndėrsa, sipas saj, vetėm kėtė vit Asociacioni i Gazetarėve Profesionist
tė Kosovės ka marrė 11 ankesa nga mė tė ndryshmet, duke filluar nga
censura e lajmeve, kėrcėnime dhe dhuna ndaj gazetarėve. Ajo ka thėnė se
“gjendja e rėndė e krijuar nė Kosovė, e qė rrezikon demokracinė ėshtė
edhe rasti i fundit mė eklatant, kur Qeveria ndėrhyn nė mediumin publikė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: AAK-ja akuzon Thaēin pėr ndėrhyrje ndaj mediave

Mesazh nga hOOT prej Tue Sep 29, 2009 1:33 pm

|0rd per 0D ap0 kj0 ma mir asht se temat p0 k0mp|ik0hen pastaj e din e dhe vet ;)
avatar
hOOT
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 1671
Mosha : 28
Viti: : 27/03/1990
Vendbanimi: : Lausanne-zwitzerland
Aktiviteti :
20 / 10020 / 100

Registration date : 12/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi