Aeroplani ulet dhunshm pr shkak t sulmit nga zogjt

Shko posht

Super Aeroplani ulet dhunshm pr shkak t sulmit nga zogjt

Mesazh nga GentleMan prej Tue Sep 29, 2009 5:07 pmNj aeroplan i linjs Dyseldorf Prishtin sht detyruar t
ulet dhunshm pak minuta pas nisjes nga qyteti gjerman, pr shkak t
nj sulmi nga zogjt.
Boeing 737-700 i kompanis Germania
Airlines kishte 80 pasagjer n bord, por nuk raportohet pr t
lnduar. Sulmi i zogjve prishi njrin motor. Zogjt peshonin 75 gram
dhe ishin 20 cm t gjat.

Zdhnsi i Unionit t Pilotve tha se ishte nj situat kritike, porse
Boeing-u mund t fluturoj edhe me vetm nj motor. Pas sulmit t
zogjve, piloti kishte br vendimin e duhur duke e kthyer aeroplanin n
Aeroportin e Dyseldorfit.

Kompania do t aranzhoj nj fluturim tjetr pr pasagjert kosovar

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi