Dedaj sulmon Pacollin

Shko poshtė

Super Dedaj sulmon Pacollin

Mesazh nga GentleMan prej Thu Oct 01, 2009 8:40 pm

Partia Liberale e Kosovės ka reaguar ndaj paraqitjes sė liderit
tė AKR-sė, Behgjet Pacolli, ditė mė parė nė televizionin ORA-News tė
Tiranės, me ē’rast - sipas kėsaj partie – Pacolli ka dezinformuar
opinionin publik duke thėnė se AKR ėshtė anėtare e ELDR-sė (Grupit tė
Partive Liberale Demokratike te Evropės).
“...kjo ėshtė
gėnjeshtėr e radhės e Pacollit, siē ndodhi me rastin e lirimit tė
Shqipe Habibit, paralajmėrimin e njohjes mė 2 qershor tė Kosovės nga El
Salvadori, e cila fare nuk ndodhi, apo paralajmėrimin e njohjeve tė
shumta tė Kosovės gjatė Muajit tė Ramazanit tė cilat njohje fare nuk
ndodhen. pėrkundėr takimit tė tij tė dėmshėm dhe tė panevojshėm nė Libi
me diktatorin Gadafi”, ka thėnė tė enjten lideri i PLK-sė, Gjergj
Dedaj.

“PLK ia pėrkujton Pacollit se AKR nuk ėshtė anėtare e ELDR-sė dhe se
PLK-ja ėshtė i vetmi subjekt politik nga Kosova i anėtarėsuar nė ELDR,
prandaj ēėshtjet politike dhe statusi i pavarėsisė sė Kosovės nuk janė
‘aksham pazar’ ēėshtje komerciale, biznes, apo meritė personale e
askujt, por meritė e sakrificės mbinjerėzore tė popullit tė Kosovės”,
thuhet nė reagimin e kėsaj partie.

Pėrndryshe PLK ka konfirmuar pjesėmarrjen e saj nė zgjedhjet lokale tė
15 nėntorit me kandidatė pėr kėshilltarė tė asambleve nė 10 komuna tė
Kosovės, dhe ka ripėrsėritur kėrkesėn qė institucionet e Kosovės tė
aprovojnė ligjin pėr financimin e partive politike para fushatės
zgjedhore, nėse synohet qė partitė t’i kenė shanset e barabarta pėr
zgjedhje tė ndershme, transparente dhe demokratike

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi