Thaēi dėshiron fitoren e Haradinajt

Shko poshtė

Super Thaēi dėshiron fitoren e Haradinajt

Mesazh nga GentleMan prej Tue Oct 06, 2009 5:52 pm

Komunikimet e tilla ndėrpartiake ndėrmjet shqiptarėve tė
Maqedonisė dhe tė Kosovės mund tė zbusin edhe mosmarrėveshjet e
niveleve shtetėrore qė ekzistojnė, ėshtė shprehur kryetari i Partisė
Demokratike Shqiptare nė Maqedoni, Menduh Thaēi, gjatė njė takimi me
kryetarin e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj.
Me
kėtė rast, Haradinaj tha se gjatė kėtij takimi qė u mbajt tė martėn nė
Prishtinė, janė diskutuar tema aktuale. Ndėrkohė, qė Thaēi, ka shprehur
dėshirėn e tij qė nė zgjedhjet lokale tė nėntorit tė fitojė Aleanca dhe
Ramush Haradinaj.

Menduh Thaēi ka pėrmendur edhe rastin e Enciklopedisė maqedonase duke
theksuar se kjo ėshtė pėr keqardhje. Thaēi beson se njė libėr i tillė
mund tė luftohet vetėm me njė botim tė njė libri nga ana e
intelektualėve shqiptarė. Po ka shtuar ai, ėshtė e mirė nga ana
shqiptare qoftė Prishtina, Tetova apo Tirana, janė tė interesuara pėr
kontribute tė dobishme qė afrojnė nė Ballkan, jo qė largojnė.

Lideri i PDSH-sė ka potencuar se politika e Qeverisė sė Maqedonisė
ėshtė njė politikė absurde, kur mė sė shumti ka nevojė nė rregullimin e
raporteve me fqinjėt, pėr shkak tė identitetit tė saj, duke kritikuar
edhe Qeverinė e Kosovės pėr njė politikė jo aktive.

"Nuk ėshtė vėrtetė se tėrhiqet enciklopedia, nuk do tėrhiqet, njė libėr
qė botohet kurrė nuk mund tė zhbihet, kemi rastin e diktaturave tė
mėdha. Libri luftohet vetėm me libėr, besoj se shumė shpejt
intelektualėt shkencėtarėt shqiptarė nga Maqedonia dhe nga trojet tjera
do ta pėrbėjnė librin e vėrtetė tė historisė shqiptare", ka thėnė Thaēi

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi