Feith: Qeverisja nė Kosovė duhet tė fuqizohet

Shko poshtė

Super Feith: Qeverisja nė Kosovė duhet tė fuqizohet

Mesazh nga GentleMan prej Wed Oct 07, 2009 7:12 pm

Shefi i Zyrės Civile Ndėrkombėtare nė Kosovė dhe pėrfaqėsuesi i
lartė i BE-sė, Pieter Feith ka thėnė pėr BBC-sė se Bashkimi Evropian
mbetet i shqetėsuar pėr cilėsinė e qeverisjes nė Kosovė.
Ai
nuk ka dashur tė komentojė raportin e progresit tė Komisionit Evropian
qė pritet tė lėshohet sė shpejti, por ka thėnė se qeverisja nė Kosovė
duhet tė fuqizohet edhe mė shumė.

Feith ka shprehur shqetėsimin e tij edhe pėr “ndėrhyrje nė procesin
gjyqėsor ndaj Grupit tė Llapit”, pas distancimit tė njė gjykatėsi
kosovar nga vendimi pėr dėnimin e tre pjesėtarėve tė ish-Ushtrisė
Ēlirimtare tė Kosovės me 13 vjet burg.

Por zyrtari i lartė evropian ka lavdėruar punėn qė ka bėrė qeveria pėr
integrimin e pakicės serbe pėrmes procesit tė decentralizimit dhe ka
shprehur bindjen se institucionet e vendit do tė organizojnė zgjedhje
tė lira, tė drejta dhe demokratike

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi