Berisha: Kosova, nė rrugėn e duhur

Shko poshtė

Super Berisha: Kosova, nė rrugėn e duhur

Mesazh nga GentleMan prej Thu Oct 08, 2009 6:04 pm

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha informoi tė enjten
anėtarėt e Qeverisė nė lidhje me vizitėn zyrtare dy ditore nė Kosovė.
Duke e cilėsuar vizitėn tė shkėlqyer, Berisha tha se nė Kosovė ka
gjetur vlera tė mėdha tė krijuara nga kombi shqiptar dhe shtyllat
solide pėr tė ardhmen e Kosovės, qė populli, qeveria dhe shteti i ri i
kanė vendosur nė njė kohė tė shkurtėr 20 mujore.
Ajo qė ia
vlen tė veēohet pėr kryeministrin Berisha, ėshtė se Kosova nė 20 muaj
po ecėn me ritme tė sigurta drejt konsolidimit si shtet i pavarur, duke
u siguruar minoriteteve standardet mė tė gjėra pėr ushtrimin e tė
drejtave tė tyre.

Si problem kryesor, Berisha paraqiti ēėshtjen e Mitrovicės sė Veriut,
tė cilėn e ka diskutuar jo vetėm me autoritetet mė tė larta vendase,
por edhe me pėrfaqėsuesit e KFOR-it dhe Bashkimit Evropian nė
Prishtinė.

Gjate vizitės dy ditore nė Kosove, e para pas shpalljes sė pavarėsisė,
kryeministri Berisha vlerėsoi mė shumė rėndėsi firmosjen e
marrėveshjeve me Qeverinė e Kosovės, mes tė tjerave pėr lėvizjen e lirė
tė mallrave dhe njerėzve, dhėnien e portit tė Shėngjinit pėr pėrdorim
nga Qeveria e Kosovės, si dhe angazhimin pėr ndėrtimin e hekurudhės qė
lidh dy vendet.

Ashtu si nė Prishtine, Prekaz dhe Prizren, kryeministri Berisha,
pėrsėriti edhe nė mbledhjen e Qeverisė tezėn e bashkimit kombėtar nėn
flamurin e Bashkimit Evropian.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi