Thaēi: Do tė investojmė 100 milionė euro nė Gjilan

Shko poshtė

Super Thaēi: Do tė investojmė 100 milionė euro nė Gjilan

Mesazh nga GentleMan prej Fri Oct 16, 2009 7:07 pm

Partia Demokratike e Kosovės ka vazhduar fushatėn nė qytetin e Gjilanit. Kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi, ka shkuar nė Gjilan pėr ta mbėshtetur, kandidatin pėr kryetar tė kėsaj komune, Qemajl Mustafėn.

“Pėr katėr vjetėt e ardhshme, do ta ndryshojmė Gjilanin. Pėr ta bėrė modern kėtė qytet, do tė investojmė 100 milionė euro”, tha Thaēi, i cili ėshtė i bindur nė fitoren e PDK-sė nė kėtė komunė.

“Qeveria e Kosovės, ka bėrė shumė pėr Gjilanin dhe do tė vazhdoj edhe nė tė ardhmen”, tha Thaēi.

Ndėrkohė, pėr Gjilanin, ka folur edhe ai qė e ka udhėhequr pėr dy vjet kėtė qytet. “Pėr dy vjet, e kemi ndryshuar qytetin e Gjilanit. Tė gjithė ata qė e duan njė qytet modern, duhet tė mendojnė me 15 nėntor. Unė do tė jem ai i cili me taksat tua, do ta bėjė Gjilanin ashtu siē ju e doni”, tha para simpatizantėve, Qemajl Mustafa, i cili premtimet i mbėshteti edhe nė ndihmėn qė ofron qeveria.

“Kėto investim qė kemi bėrė dhe mendojnė tė investojmė edhe nė tė ardhmen, do tė behėn me mbėshtetjen e qeverisė sė Kosovės”, tha Mustafa.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi