Teuta Krasniqi shpallet kampione e Vullnetit tė Mirė

Shko poshtė

Super Teuta Krasniqi shpallet kampione e Vullnetit tė Mirė

Mesazh nga GentleMan prej Sun Oct 18, 2009 7:57 am

“Java e Luftės kundėr Varfėrisė” nė Kosovė ėshtė hapur me njė
ceremoni nominimi ku aktorja e njohur Teuta Krasniqi ėshtė shpallur
kampione e UNKT-sė e Vullnetit tė Mirė pėr arritjen e Objektivave tė
Zhvillimit tė Mijėvjeēarit nga Agjencia e Kombeve tė Bashkuara nė
Kosovė.
Nė kuadėr tė shėnimit tė 17 tetorit Ditės
Ndėrkombėtare pėr Zhdukjen e Varfėrisė, tė shtunėn ėshtė hapur Java pėr
zhdukjes sė varfėrisė nė Kosovė, e cila do tė shėnohet me njė varg tė
aktiviteteve tė Agjensive tė Kombeve tė Bashkuara, Qeverisė sė Kosovės,
Kuvendit, shoqėrisė civile, sektorit privat, mediave, artistėve, me
qėllim luftimin e varfėrisė.

Me kėtė rast, aktorja Teuta Krasniqi tha se ndihet e emocionuar me
vlerėsimin si kampione e vullnetit tė mirė, ndėrsa pėrkujtoi qėllimin e
Rezolutės sė Mijėvjeēarit tė ratifikuar nė Kuvend, e cila kėrkon
arritjen e Objektivave tė Zhvillimit tė Mijėvjeēarit.
Ajo tha se ka shumė njerėz tė mirė edhe nė Kosovės qė janė tė gatshėm t'iu dalin nė ndihme njerėzve tė varfėr.

Sipas saj, edhe Kosova do tė arrijė pėrmbushjen e Objektivave tė
Mijėvjeēarit, sepse ka pasur gjithnjė ndihmėn e pėrkushtuar tė
Agjencive tė Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė.
Ndėrkaq, Donila Bologa nga Agjencia e Kombeve tė Bashkuara nė
Kosovė-UNKT, tha se puna e Teuta Krasniqit ka ndikuar nė zbutjen e
varfėrisė nė Kosovė, duke iu ėshtė bashkangjitur UNKT-sė.

Viti 2009 shėnon pėrvjetorin e katėrt tė Javės pėr Zhdukjen e Varfėrisė
nė Kosovė, e cila mbahet me moton "Vetėm me zėrin dhe veprimin tuaj, sė
bashku mund t'i japim fund varfėrisė".

Qeveria e Kosovės, Kuvendi, sektori privat, sė bashku me shoqėrinė
civile, po ndėrmarrin veprime pėr ta ndryshuar kėtė situatė dhe pėr tė
mbėshtetur pėrmbushjen e Objektivave tė Zhvillimit tė Mijėvjeēarit nė
Kosovė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi