Krasniqi i pėrgjigjet Medvedevit:

Shko poshtė

Super Krasniqi i pėrgjigjet Medvedevit:

Mesazh nga GentleMan prej Tue Oct 20, 2009 8:10 pm

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi, i ėshtė
kundėrpėrgjigjur presidentit tė Rusisė Dimitri Medvedev pėr deklaratėn
e tij pėrkitazi me statusin e Kosovės, duke thėnė se ēėshtja e statusit
ėshtė punė e kryer.
Pas mbledhjes sė Kryesisė sė Kuvendit,
Krasniqi ka thėnė se ēėshtja e statusit tė Kosovės ėshtė e zgjidhur nė
momentin kur ėshtė shprehur vullneti i qytetarėve pėr shpalljen e
pavarėsisė.

"Pėr mua dhe pėr qytetarėt e Kosovės, ēėshtja e Kosovės ėshtė kryer,
statusi ėshtė zgjidhur, dhe nė atė kohė kur populli shqiptar ka
vetėvendosur pėr t'u shkėputur nga politika e gjenocidit dhe e robėrisė
dhe pėrfaqėsuesit e institucioneve tė Kosovės kanė shpallur Kosovėn
shtet tė pavarur dhe sovran, ēėshtja e Kosovės ėshtė e zgjidhur", ka
deklaruar Krasniqi.

Kryeparlamentari Krasniqi ratifikimin e marrėveshjes me Maqedoninė pėr
demarkacionin fizik e ka quajtur tė rėndėsishme pėr Kosovėn dhe pėr
rajonin, ndėrsa nuk ka pranuar se Kuvendi ėshtė ngutur me ratifikimin e
saj, pavarėsisht protestave tė banorėve tė Debėlldesė.

"Qytetarėt kanė tė drejtė tė protestojnė. Ne konsiderojmė se miratimi,
ratifikimi i kėsaj marrėveshje ėshtė i rėndėsishėm pėr Kosovėn dhe
ėshtė i rėndėsishėm pėr proceset qė janė duke u zhvilluar rreth
Kosovėsö, ka thėnė ai.

Kryeparlamentari ka folur edhe pėr raportin e progresit tė Komisionit
Evropian, duke theksuar se vėrejtjet qė janė dhėnė pėr institucionet e
vendit, sigurisht se do tė debatohen nė Kuvend. Ai ka thėnė se raporti
ėshtė real dhe pasqyron gjendjen dhe funksionalizimin e tė gjitha
institucioneve tė Kosovės.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi