Medvedev: Mbėshtesim Serbinė rreth Kosovės

Shko poshtė

Super Medvedev: Mbėshtesim Serbinė rreth Kosovės

Mesazh nga GentleMan prej Tue Oct 20, 2009 8:12 pm

Presidenti i Rusisė, Dimitri Medvedev ka filluar vizitėn njė
ditore nė Serbi. Medvedev u takua me homologun e tij serb Boris Tadiq.
Pas takimit Medvedev e Tadiq deklaruan se i mbeten qėndrimit tė tyre
pėr mosnjohjen e pavarėsisė sė Kosovės.
“Rusia do vazhdojė
tė mbėshtesė Serbinė nė ēėshtjen e Kosovės, pėr tė mbrojtur
sovranitetin dhe integritetin territorial. Kjo mbėshtetje bazohet nė
ligjin ndėrkombėtar”, tha Medvedev.

Nė prag tė vizitės shefi i diplomacisė serbe, Vuk Jeremiq, deklaroi se
“vizita do tė konfirmojė unitetin nė qėndrimet politike dhe mbėshtetjen
reciproke tė Serbisė e Rusisė nė arenėn ndėrkombėtare”.

Ēėshtjet ekonomike pritet tė janė nė qendėr tė takimit me zyrtarėt e
qeverisė serbe, ku mes tė tjerash do tė konkretizohet dhe kredia ruse
prej 1 miliard dollarėsh pėr Serbinė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi