Thai vazhdon me premtime Prizrenit 170 milion euro

Shko posht

Super Thai vazhdon me premtime Prizrenit 170 milion euro

Mesazh nga GentleMan prej Wed Oct 21, 2009 5:11 pm

Pr katr vjett e ardhshme, n Prizren do t investohen 170
milion euro. Ky ka qen premtimi q, kryeministri i Kosovs, Hashim
Thai, u ka br t mrkurn prizrenasve.
Ai ka thn se, ky nuk do t mbetet vetm premtim, por nj zotim se Qeveria e Kosovs do ta mbshtes kt qytet.

Thai, duke ftuar qytetart ta votojn Ramadan Mujn, ka premtuar
mbshtetje pr t. do projekt, q mendon ta realizoj Ramada Muja, do
ta ket edhe mbshtetjen e Qeveris s Kosovs, tha Thai.

Ndrkoh, Muja ka premtuar para qytetarve q i udhhoqi dy vjet, se do
t punoj edhe m shum pr ta ndrtuar Prizrenin, i cili tashm do t
bhet edhe me universitet.

N kt tubim, ishte prezent edhe kryetari i PDK-s pr Prizrenin,
Zafir Berisha, i cili fillimisht kishte kundrshtuar kandidimin e Mujs
pr kryetar por m von kishte zbutur zemrn dhe ishte pajtuar me
t zgjedhurin e Thait.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi