Riatdhesohen kosovarėt

Shko poshtė

Super Riatdhesohen kosovarėt

Mesazh nga GentleMan prej Wed Oct 21, 2009 5:13 pm

Kosova nėnshkruan marrėveshjen e parė tė riatdhesimit. Belgjika
ėshtė shteti i parė me tė cilin Kosova ka nėnshkruar Marrėveshjen e
riatdhesimit qė mbulon kthimin e personave nė Kosovė, tė cilėve
pėrfundimisht u ėshtė refuzuar qėndrimi nė Belgjikė.
Pas
Belgjikės pritet qė marrėveshjet e tilla tė nėnshkruhen edhe me vendet
e tjera evropiane. BE-ja e sheh zbatimin e tyre si kusht pėr nisjen
eventuale tė procesit tė liberalizimit tė vizave.

Kėshilltari politik nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme, Fisnik
Rexhepi, ka thėnė se marrėveshje tė tilla janė tė gatshme pėr nėnshkrim
edhe me Gjermaninė, Zvicrėn, Norvegjinė, Austrinė, Hungarinė dhe me
disa vende tė tjera.

Sipas tij, marrėveshja do tė mbulojė kthimin nė Kosovė tė personave, tė
cilėve u ėshtė refuzuar qėndrimi nė kėto vende. Sa i pėrket Belgjikės
nuk pritet tė ketė shumė raste tė riatdhesimit, sepse nga ky shtet njė
numėr i konsiderueshėm i kosovarėve ėshtė kthyer apo e kanė rregulluar
qėndrimin nė Belgjikė

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi