Podgoricė: Mali i Zi nuk ka marrė tokė tė Kosovės

Shko poshtė

Super Podgoricė: Mali i Zi nuk ka marrė tokė tė Kosovės

Mesazh nga GentleMan prej Sun Oct 25, 2009 9:13 am

Ministria e Brendshme e Malit tė Zi thotė se ky vend asnjėherė
nuk ka pasur pretendime territoriale kundėr shteteve fqinje, por me
siguri se nuk do tė heqė dorė nga asnjė pjesė e territorit tė tij.
Kėto
komente u bėnė pas raporteve pėr protesta tė banorėve tė disa fshatrave
tė komunės sė Pejės, pėr shkak tė vendosjes sė shenjave lajmėruese nė
vijėn kufitare ndėrmjet Malit tė Zi e Kosovės dhe rrjedhimisht, pėr
shkak tė hyrjes nė territor brenda Kosovės.

Autoritetet e Malit tė Zi thonė se kėto janė shenja tė lajmėrimeve dhe jo shenja kufitare.

Banorėt e fshatrave tė Pejės, siē kanė raportuar mediat, kanė shprehur
pakėnaqėsi pėr shkak se policia kufitare e Malit tė Zi ua ndalon hyrjen
nė pasuritė e tyre nė rripin kufitar.

Ministri i Jashtėm Millan Roēen, tė premten deklaroi se Mali i Zi nuk dėshiron ta politizoj ēėshtjen e kufirit me Kosovėn

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi