Nesėr do ndėrrohen akrepat njė orė mbrapa

Shko poshtė

Super Nesėr do ndėrrohen akrepat njė orė mbrapa

Mesazh nga GentleMan prej Sun Oct 25, 2009 9:14 am

Dita e nesėrme pėrkon me atė tė ndėrrimit sezonal tė akrepave
tė orės, i cili do tė kryhet pėrkatėsisht gjatė natės mes tė shtunės
dhe tė dielės, kur ora do tė shkojė mbrapa.
Kėshtu, ndėrrimi konkret do tė bėhet nė orėn 03:00 tė natės, e cila do tė kthehet automatikisht nė 02:00.

Kjo quhet edhe ora diellore dhe do tė mbetet nė fuqi deri mė 28 mars tė vitit tė ardhshėm.

Nė kėtė mėnyrė, pėrfundon periudha e tanishme gjatė sė cilės kishim njė
orė mė shumė dritė nė fund tė ditės pėr shtatė muaj me radhė.

Sipas tė dhėnave tė Ternas, kompanisė qė menaxhon rrjetit tė energjisė,
ky orar arriti t’i kursejė botės njė kursim prej 643 milionė kilovatė
orė energji

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi