Haradinaj: Thaēi nuk ka investuar as nė varrezat e dėshmorėve

Shko poshtė

Super Haradinaj: Thaēi nuk ka investuar as nė varrezat e dėshmorėve

Mesazh nga GentleMan prej Mon Oct 26, 2009 3:28 pm

Kryetari i AAK-sė, Ramush Haradinaj gjatė fushatės sė partisė
sė tij nė Kastriot, ka akuzuar rivalėt e tij nga partitė tjera se gjatė
fushatės po mundohet t’i mashtrojnė qytetarėt.
Kryeministrin
Hashim Thaēi ai e ka akuzuar pėr milionat qė po premton nėpėr komuna e
qė nuk do t’i marrin kurrė. Ai i ka rikujtuar Thaēit se qe njė vit e
gjysmė ėshtė kryeministėr dhe ka mundur t’i japė ato para. Ndėrkaq
Dacin dhe Pacollin i ka pyetur se nga erdhėn deri te milionat qė kanė
premtuar pėr qytetarėt.

Haradinaj tha se Thaēi nuk ka ndarė asnjė cent pėr varrezat e
dėshmorėve nė vlerat e tė cilėve ėshtė thirr dhe ka ardhur nė pushtet
ku ėshtė sot. “Unė kam qenė ai qė, nė kohėn kur ka administruar OKB-ja
nė Kosovė, kam ndarė njė milion euro pėr kompleksin nė Prekaz. Ndėrsa
Hashim Thaēi nga Drenica nuk ka ndarė asnjė cent pėr kompleksin
memorial ‘Adem Jashari’ nė Prekaz, ndėrkaq, nė varret e Polacit ku
prehen me qindra dėshmorė tė kombit, kullosin lopėt”, tha Haradinaj.

Ai u ka premtuar qytetarėve se ardhmėria e Kosovės ėshtė me tė dhe
partinė e tij. “Nėse dikush mundet me ba diēka pėr Kosovėn ai jam unė.
Pra votoni AAK-nė nėse doni njė Kosovė nė Bashkimin Evropian dhe nė
NATO”, tha Haradinaj.

Banorėve tė Kastriotit Haradinaj u ka premtuar se mė nuk do tė vuajnė
nga pluhuri i termocentraleve qė bėjnė dritė pėr tėrė Kosovėn.

Ndėrkaq kandidati pėr kryetar tė Kastriotit nga AAK-ja Enver Gashi u ka
bėrė thirrje qytetarėve qė tė votojnė AAK-nė sepse nėn menaxhimin e
tij, jeta e banorėve tė kėtij vendi do tė bėhet mė e mirė.

Votėn pėr AAK-nė nė Kastriot e kanė kėrkuar kėshilltari i Haradinajt,
amerikani Steven Schook dhe kandidati pėr kryetar tė Prishtinės nga kjo
parti Besnik Tahiri.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi