Mali i Zi do tė hapė njė pikė tė re kufitare me Kosovėn

Shko poshtė

Super Mali i Zi do tė hapė njė pikė tė re kufitare me Kosovėn

Mesazh nga GentleMan prej Mon Oct 26, 2009 3:29 pm

Mali i Zi sė shpejti do tė hapė njė vendkalim tė ri kufitar me
Kosovėn. Kalimi i pėrbashkėt do tė hapet me gjasė nė Ēakorr, nė rrugėn
Murino-Pejė, diēka nėn "linjėn e kuqe" midis Malit tė Zi dhe Kosovės,
njoftojnė mediat malazeze.
Ndonėse punimet ishin paraparė
tė fillonin nė kėtė vit, por pėr shkak se nė Ēakorr bora tashmė ėshtė
gjysmė metri, ato janė shtyrė pėr vitin e ardhshėm.

Kryetari i komunės sė Plavės. Skėnder Sharkinoviq hapjen e kėsaj pike
kufitare e ka vlerėsuar si jashtėzakonisht tė rėndėsishme, duke thėnė
se "riaktivizimi dhe ndėrtimi i rrugės Murino-Ēakorr-Pejė", madje
nėpėrmjet njė tuneli nėpėr Ēakorr, do tė sillte perspektivė edhe mė tė
mirė dhe valorizim tė resurseve ekonomike dhe turistike tė Plavės dhe
tėrė zonės

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi