BE ndihmon sistemin e drejtėsisė nė Kosovė

Shko poshtė

Super BE ndihmon sistemin e drejtėsisė nė Kosovė

Mesazh nga GentleMan prej Sat Oct 31, 2009 9:15 am

Bashkimi Evropian ka nisur projektin e binjakėzimit,
“Standardet e BE-sė pėr Ministrinė e Drejtėsisė”, pėr reformimin e
sistemit tė drejtėsisė nė Kosovė, i cili kap shumė prej 2.4 milionėsh.
Ky
projekt do tė ndihmojė nė lehtėsimin e ngarkesave tė gjykatės dhe do tė
pėrmirėsojė zgjidhjen alternative tė kontesteve nė Kosovė.

Shefi i Zyrės sė Komisionit Evropian nė Kosovė, Renzo Daviddi, ka
deklaruar se sipas Raportit tė Progresit tė kėtij viti pėr Kosovėn,
Komisioni Evropian ka vlerėsuar se drejtėsia nė Kosovė mbetet e dobėt
dhe e rrezikuar nga ndėrhyrjet politike dhe, sipas tij, me kėtė projekt
tė binjakėzimit synohet pėrmirėsimi i standardeve dhe i efikasitetit nė
fushėn e drejtėsisė.

Ndėrsa, ministrja e Drejtėsisė ka konstatuar se kjo ministri ėshtė e
pėrkushtuar qė t’i shfrytėzojė burimet e ofruara nė projekt pėr tė
pėrmirėsuar gjyqėsinė nė Kosove dhe pėr tė ulur ngarkesėn e tashme nė
rastet pėrkatėse

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi