Marshi botėror pėr Paqe arrin nė Kosovė

Shko poshtė

Super Marshi botėror pėr Paqe arrin nė Kosovė

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 01, 2009 12:39 pm

Pikėrisht nė momentin kur ekipi bazė i Marshit Botėror pėr Paqe dhe jodhunė, do tė arrijė nė Amsterdam tė Holandės dhe nė Pragė tė Republikės Ēeke, pra mė 1 nėntor 2009, grupi tjetėr i Jug-Lindjes sė Evropės duke marshuar nga Stambolli nė Gjenevė, do tė ndalet nė Prishtinė.

Delegacioni i kėtij Marshi do tė arrij nė ora 11:30 pranė hotelit Grand, pastaj do tė marshohet nga sheshi Nėnė Tereza deri tek qendra teatrale e qytetit. Aty do tė takohen institute, shoqata dhe qytetarė tė ndryshėm. E nė vazhdimėsi pranuesve do t'iu drejtohet zėdhėnėsi pėr Marshin evropian zotėri Giorgio Shulce. Ai do tė lexojė njė dokument mbi “Bota pa dhunė” tė shkruar nga bartėsit e Ēmimit Nobel pėr Paqe.

Marshi Botėror po punon e marshon gjatė tėrė ishullit Ballkanik duke kėrkuar edhe ambasadorė pėr paqe e kundėr dhunės, pikėrisht nė ato vende ku ėshtė vuajtur nga ngjarjet e tmerrshme tė luftės, ku edhe sot ndihet aq qartė tensioni i atyre pėrvojave nė konfliktet e pazgjedhura shoqėrore, etnike dhe fetare.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi