Sejdiu: Tė dihet ku ėshtė kufiri i Kosovės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Sejdiu: Tė dihet ku ėshtė kufiri i Kosovės

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 01, 2009 12:40 pm

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu, ka thėnė se kontestet eventuale tė kufirit me Malin e Zi do tė zgjidhen me anė tė demarkacionit tė kufirit.

“Nėse kemi ndonjė kontest eventual, kjo do tė zgjidhet me anė tė demarkacionit, ashtu qė tė dihet se ku ėshtė kufiri i Kosovės dhe ku ėshtė kufiri i Malit tė Zi”, ka thėnė Sejdiu pėr Televizionin e Malit tė Zi, duke shtuar se aspektin teknik tė kėsaj ēėshtje do ta zgjidhin ekspertėt.

Sejdiu ka kėrkuar qė tė mos krijohet pėrshtypje se nuk ka klimė tė mirė ndėrmjet dy shteteve.

Vendosja e tabelės mes pikės kufitare Kosovė-Mali i Zi, ka shkaktuar zemėrim te banorėt e brezit kufitar, tė cilėt kanė protestuar ditė mė parė, duke thėnė se shenja lajmėruese ishte vendosur 5 kilometra brenda territorit te Kosovės. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi