Clinton mbėrrin nė Kosovė

Shko poshtė

Super Clinton mbėrrin nė Kosovė

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 01, 2009 12:42 pm

Ish-presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Bill Clinton, ka arritur nė Prishtinė, ku do tė marrė pjesė nė ceremoninė e zbulimit tė shtatores sė tij nė kryeqytet.

Clinton ka arritur nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinė, ndėrkaq, sė shpejti pritet takimi i tij me krerėt e shtetit, presidentin dhe kryeministrin, pastaj me kryetarin e Kuvendit, ndėrsa mė pas do tė mbahet seanca solemne, me ē’rast Clinton do t’u drejtohet deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės.
Pas kėtij fjalimi ish-presidenti i SHBA-ve, sė bashku me udhėheqėsit e lartė tė vendit do tė bėjnė pėrurimin e shtatores sė tij nė sheshin “Bill Clinton”. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi