Policia e pėrgatitur pėr vizitėn e Clinton-it

Shko poshtė

Super Policia e pėrgatitur pėr vizitėn e Clinton-it

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 01, 2009 12:43 pm

Megjithėse nuk ėshtė dhėnė ndonjė agjendė e saktė rreth qėndrimit dhe aktiviteteve tė vizitės sė ish-presidentit amerikan Bill Clinton, policia e Kosovės ka dėrguar njė komunikatė rreth aktiviteteve tė saj, gjatė ditės sė nesėrme.

Duke mos dhėnė saktėsi se cilat rrugė do tė bllokohen, policia njofton se drejtoria rajonale e trafikut tashmė ka marr tė gjitha masat pėr ditėn e nesėrme.

Policia do tė shtojė aktivitetin e saj me fokus tė veēantė nė sigurinė e pėrgjithshme nė rajon, mbajtjen e rendit, mirėbesimit dhe zbatimit tė ligjit. Ngritjen e nivelit dhe pėrgjegjėsisė policore, shtimin e masave tė sigurisė nė trafik.

“Nė kėtė vazhdė edhe njėsia rajonale e trafikut Prishtinė ka ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme pėr tė pėrcaktuar lirimet, kufizimet, bllokimet e plota apo tė pjesshme tė segmenteve tė caktuara rrugore nė kryeqendėr me qėllim tė rregullimit tė qarkullimit rrugor dhe ri drejtimit tė trafikut”, thuhet nė komunikatėn e policisė.

Ish-presidenti i Amerikės, Bill Clinton, tė dielėn do tė marrė pjesė nė pėrurimin e shtatores sė tij, pikėrisht nė Sheshin qė mban emrin e tij nė Prishtinė. Po ashtu ėshtė mėsuar se miku i shqiptarėve do t’u drejtohet popullit me njė deklaratė.
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi