Kosova nė zi pėr viktimat nė lumin Tisa

Shko poshtė

Super Kosova nė zi pėr viktimat nė lumin Tisa

Mesazh nga GentleMan prej Mon Nov 02, 2009 1:32 pm

Kreu i shtetit Fatmir Sejdiu nė bazė tė Kushtetutės dhe ligjeve, por dhe nė respekt tė njerėzve qė humbėn jetėn ka dekretuar mbajtjen e zisė nė gjithė Kosovėn.

Njė muaj mė parė, nė tentativė pėr tė kaluar ilegalisht nė Hungari, mendohet qė tė kenė humbur jetėn mbi 15 kosovarė. Mėsohet se grupet e familjarėve u kishin paguar shuma tė mėdha trafikantėve pėr tė kaluar nė vendet perėndimore, por shpresa pėr njė jetė mė tė mirė u shndėrrua nė njė tragjedi.

Nė Kosovė lajmi pėr kėtė erdhi vonė. Ndėrkohė qė kėrkimet vazhdojnė, ekipet e shpėtimit nė lumin Tisa kanė arritur tė nxjerrin nga ujėrat e lumit tetė kufoma.

Qeveria e Kosovės tha se ėshtė angazhuar maksimalisht pėr zbardhjen e ngjarjes, ndonėse ajo nuk kishte ndodhur nė territorin e saj, gjė qė vėshtirėson pėrpjekjet.

Kjo tragjedi solli dhe njė herė nė vėmendjen e autoriteteve se ende nė vend ka shumė probleme social-ekonomike qė i detyrojnė banorėt tė lėshojnė Kosovėn.

Ndėrkohė, policia dhe Prokuroria e Kosovės kanė nisur hetimet duke ndaluar disa persona si tė dyshuar nė implikimin veprimtarive kriminale dhe trafikut tė qenieve njerėzore.

Edhe partitė politike, qė garojnė pėr zgjedhjet e 15 nėntorit kanė paralajmėruar se kėtė ditė do tė ndėrpresin aktivitetet elektorale

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi