Ditė zie nė Kosovė

Shko poshtė

Super Ditė zie nė Kosovė

Mesazh nga klea prej Mon Nov 02, 2009 6:43 pm

Nė Kosovė sot ėshtė ditė zie nė shenjė nderimi pėr viktimat qė kanė pėsuar gjatė
pėrpjekjeve pėr tė emigruar nė Evropėn perėndimore.

Ngjarja, gjatė sė
cilės besohet se rreth 15 veta kanė humbur jetėn, kishte ndodhur midis 14 dhe 16
tetorit, nė kufirin ndėrmjet Serbisė dhe Hungarisė, gjatė pėrpjekjeve pėr tė
kaluar lumin Tisa.

Deri tash janė gjetur trupat e tetė personave nė
mesin e tė cilėve edhe fėmijė, ndėrsa edhe tė paktėn shtatė tė tjerė llogariten
si tė zhdukur.

Presidenti i Kosovės, Fatmir Sejdiu ka marrė vendim qė
dita e sotme tė jetė ditė zie nė shenjė nderimi pėr tė gjitha viktimat e kėsaj
tragjedie.

Partitė politike ndėrkaq kanė pezulluar pėr sot tė gjitha
veprimtaritė e tyre nė kuadėr tė fushatės pėr zgjedhjet lokale tė 15 nėntorit.
/rel/
avatar
klea
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 52
Vendbanimi: : durrsake po jetoj ne milano
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ditė zie nė Kosovė

Mesazh nga marigona prej Mon Nov 02, 2009 7:12 pm

me vjen kecc per kete rast te hidhur.. ngushllime familjes te ndjerve
avatar
marigona
Antar/e
Besa-Bess
Antar/e Besa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 38
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 03/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi